Jak se zbavit chlupů bezbolestně a natrvalo? Seznamte se s moderní metodou epilace diodovým laserem!

Jak se zbavit chlupů bezbolestně a natrvalo? Seznamte se s moderní metodou epilace diodovým laserem!

Otázku, jak se zbavit chlupů v místech, kde nejsou z estetického nebo praktického hlediska žádoucí, si kladou nejen ženy, ale dnes již také značná část pánské populace. A my na ni máme jasnou odpověď! Vsaďte na laserovou epilaci, a nebudete litovat! Jak tento zákrok funguje, pro koho je vhodný a v čem tkví jeho hlavní výhody, vám prozradí následující řádky.

Jak se zbavit chlupů doma - výhody a nevýhody

Tradiční depilační metody je ve většině případů možné provádět samostatně doma, což je asi jejich největším benefitem - nemusíte nikam docházet a platit za procedury. Bohužel jsou však tyto způsoby odstraňování ochlupení většinou poněkud časově náročné, neekologické a často také nešetrné k vaší pokožce. Pojďme se podívat, jaké možnosti domácí depilace se nabízí.
  1. Holení žiletkou/holítkem - asi nejběžnější postup, při kterém dochází k dočasné povrchové likvidaci chloupků. Oholená partie vydrží zcela hladká zhruba 24 hodin.
  2. Vosková a cukrová depilace - vcelku efektivní metody, ale bohužel dosti bolestivé. Pokožka zůstává hladká přibližně 10 dní.
  3. Aplikace kosmetických přípravků - na trhu je možné zakoupit mnoho druhů různých pěn a krémů, které chlupy povrchově spálí. Jedná se o celkem snadný způsob depilace, není však bohužel trvalý - vydrží zhruba jeden týden.

Trvalá epilace na klinice estetické medicíny

Pokud chcete eliminovat čas strávený v koupelně holením na minimum a získat perfektně hladké nohy, či jiné partie jednou pro vždy, pak rozhodně doporučujeme navštívit salon, kde nabízí službu laserové epilace. Jedná se o zákrok, jež vás zbaví nejen samotných chlupů, ale také přímo jejich vlasových cibulek, které jsou laserem natrvalo zničeny. Díky tomu vám na daném místě chloupky již nikdy nevyrostou a vy už nebudete muset v létě řešit neoholené nohy či podpaží.

Které partie je možné epilovat laserem

Oblasti určené pro trvalou epilaci jsou v podstatě stejné jak pro ženy, tak pro muže. Nejčastěji ošetřovanou partií jsou stále lýtka a podpaží. Dámy si tato místa nechávají epilovat především z estetických důvodů, pánové mají často trochu jiné pohnutky. Především sportovci, zejména pak cyklisti a plavci, si holí tělo pravidelně, a to hlavně kvůli lepší aerodynamice. U profesionálních cyklistů je navíc žádoucí mít hladké nohy pro případ pádu, kdy může dojít k zadření chlupů do rány. Kromě oblasti lýtek a podpaží je možné epilovat diodovým laserem také obličej, záda, třísla nebo dokonce intimní partie.

Proč zákrok podstoupit

Jak již bylo naznačeno, hlavní motivací pro absolvování trvalé epilace je estetické hledisko, ale také praktické a hygienické důvody. Kromě toho, že získáte perfektně hladké partie, je největším benefitem tohoto zákroku jeho trvalý efekt. Díky definitivnímu spálení vlasových kořínků již nebudete nikdy muset trávit drahocenný čas vlastnoruční depilací, kterou je nutné provádět poměrně často. Navíc se jedná o ekologické řešení problému, kdy nevzniká žádný zbytečný odpad, což se například o používání jednorázových holítek opravdu říct nedá. A jste na konci článku, blahopřejeme! Teď už máte jasno v tom, jak se zbavit nežádoucích chlupů jednou provždy. Dočetli jste se, že tradiční depilační metody nejsou jedinou možností, jak docílit hladké pokožky. Seznámili jste se s moderní procedurou laserové epilace, dozvěděli jste se pro jaké partie je určena a proč se vyplatí ji podstoupit. Tak už na nic nečekejte a skočte si na konzultaci! A jaké postupy při eliminaci chloupků používáte vy? Máte nějaké osvědčené metody, které vám zajistí hladké nohy na déle než jeden týden? Nebo chloupky na těle vůbec neřešíte? Podělte se s námi o své postřehy, zkušenosti a rady, jsme na ně moc zvědaví!

Publikováno: 25. 04. 2022

Kategorie: Móda

Autor: Adam