Kanárské ostrovy slibují nevšední podívanou a unikátní zážitky

Kanárské ostrovy slibují nevšední podívanou a unikátní zážitky

Kanárské ostrovy, které se nacházejí u severozápadního pobřeží Afriky, jsou skupinou sopečných ostrovů, které nabízejí jedinečnou kombinaci přírodních krás, kulturního bohatství a pohostinnosti. Díky celoročnímu slunečnému podnebí, nádherným plážím a úchvatné krajině se "Kanáry" staly oblíbeným turistickým cílem návštěvníků z celého světa.

Souostroví se skládá ze sedmi hlavních ostrovů

Tenerife, Gran Canaria, Lanzarote, Fuerteventura, La Palma, La Gomera a El Hierro. Každý z ostrovů má svůj osobitý charakter, kulturu a historii. Tenerife, největší z Kanárských ostrovů, je domovem nejvyšší hory Španělska, hory Teide, a může se pochlubit rušným nočním životem a nádhernými plážemi. Gran Canaria, známá jako "miniaturní kontinent", nabízí rozmanitou krajinu od svěžích zelených hor až po písečné duny Maspalomas.

Rozmanitá krajina a jedinečný ekosystém

Jedním z nejvýraznějších rysů Kanárských ostrovů je rozmanitost krajiny a ekosystémů, které se na ostrovech nacházejí. Na ostrovech se nacházejí čtyři národní parky, z nichž každý má svou jedinečnou flóru a faunu. Drsný terén národního parku Teide na Tenerife s vysokým sopečným vrcholem ostře kontrastuje s bujnými lesy a hlubokými roklemi národního parku Garajonay na ostrově La Gomera. Národní park Timanfaya na Lanzarote je surrealistickou krajinou sopečných skalních útvarů a měsíční krajiny, zatímco národní park Caldera de Taburiente na ostrově La Palma se pyšní úžasnými vodopády a křišťálově čistými horskými potoky.

Zajímavá historie a bohaté kulturní dědictví

Kanárské ostrovy mají bohatou historii a kulturní dědictví s vlivy španělské, africké a latinskoamerické kultury. Guančové, původní obyvatelé ostrovů, po sobě zanechali působivé dědictví v podobě skalního umění a tajemných archeologických nalezišť. Koloniální minulost ostrovů je patrná v historických městech La Laguna, Santa Cruz de Tenerife a Las Palmas de Gran Canaria, kde ulice lemuje koloniální architektura a barevné budovy. Jinými slovy jde o vskutku zajímavé prostředí plné atraktivních vjemů.

Pestrá všehochuť ohromí každého cestovatele

Kanárská kuchyně je lahodnou směsicí španělských, afrických a latinskoamerických chutí s důrazem na čerstvé mořské plody, grilované maso a místní produkty. Ostrovy jsou také proslulé výrobou vína, na několika vinicích se vyrábí vysoce kvalitní vína, například z hroznů malvasía. Kromě přírodních krás a kulturního bohatství nabízejí Kanárské ostrovy návštěvníkům širokou škálu aktivit. Od pěší turistiky a cyklistiky v horách až po surfování a windsurfing na plážích - ostrovy jsou hřištěm pro milovníky outdoorových aktivit. Ostrovy se mohou pochlubit také několika prvotřídními golfovými hřišti a luxusními lázněmi a wellness centry.

Publikováno: 07. 04. 2023

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam