Malý byznys taky byznys. 4 tipy, jak zvýšit výkon menší firmy

Malý byznys taky byznys. 4 tipy, jak zvýšit výkon menší firmy

Rozjeli jste podnikání, o kterém bez nadsázky tvrdíte, že vás „sotva uživí“, ale na druhou stranu vidíte obrovský potenciál pro budoucí růst? Pokud si s rozvojem byznysu nevíte rady a hodilo by se vám několik praktických tipů, máte je mít.

​1) Přestaňte se vymlouvat

Jsou snad vaší brzdou peníze? Nedostatek invence? Pravděpodobně nic z toho. Největší brzdou totiž bývá hlava. Nevymlouvejte se na vnější faktory a zbavte se paralyzujícího strachu. Podnikání je jako rozbouřený oceán a má do poklidných přístavních vod pracovního poměru daleko. Zároveň jedinou cestou k ostrovu pokladů. Přestaňte proto s výmluvami a raději investujte energii do hledání efektivních řešení.

​2) Používejte moderní nástroje

Máte zmatek v zakázkách a nedaří se vám dohledat potřebné informace? Začněte používat CRM, které vaši agendu zpřehlední a přinese i další výhody – například v podobě účinného hromadného mailingu. Vhodně zvolená aplikace vám zároveň poslouží i jako software pro řízení projektů. Vyzkoušet můžete například oblíbenou českou platformu na bázi Outlooku – eWay-CRM. Plná verze systému je na 30 dní zdarma, poté lze bezplatně pokračovat s omezenými funkcemi nebo si připlatit za pokračování varianty Premium. https://www.youtube.com/watch?v=IW7MRze_4iA

​3) Naslouchejte ostatním

Když o svém podnikání hovoříte s ostatními, vnímejte jejich reakce. Rodina, přátelé, kolegové – ti všichni mohou přinést cennou zpětnou vazbu, jež vám pomůže při zkvalitňování služeb. Zároveň se nebraňte kritice lidí, kteří již v byznysu něco dokázali. Obvykle moc dobře vědí, o čem mluví.

​4) V jednoduchosti je krása

Na počátku jste měli vizi. Pokud jste se od ní odklonili a zbytečně svůj původní nápad zkomplikovali, vraťte se na původní cestu. Soustřeďte se na prvotní podnikatelský záměr a dotáhněte ho do konce. Jednoduché věci obvykle skvěle fungují a v podnikání to platí dvojnásob.

Publikováno: 24. 04. 2021

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam