Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Móda

Náušnice – vkusný dárek, kterým si ostudu rozhodně neuděláte

Vánoce, narozeniny, Valentýn, výročí a spousta dalších příležitostí, které pravidelně slavíme, jsou spojeny nejen s oslavou samotnou, ale i neodmyslitelným nakupováním dárků pro naše blízké. Pokud vám pomalu, ale jistě dochází nápady a marně přemýšlíte nad tím, čím byste své milované osoby potěšili, sáhněte po klasice v podobě šperků. Ženy po nich šílí a většinou jimi nepohrdnou ani muži. Nemáte-li dostatek prostředků, nezoufejte. Nabízí se spoustu pěkných, ale zároveň cenově dostupných alternativ, které vypadají stejně noblesně jako mnohem dražší kousky. A abychom vám s výběrem pomohli, připravili jsme pro vás pár tipů, kterými rozhodně nic nepokazíte. Zaměřili jsme se na stříbrné náušnice, které sice ocení ženy, ale často je s oblibou nosí i muži.

Vybíráme náušnice

Ženy považují náušnice za nejdůležitější ozdobu vůbec a většinou jim dají přednost před mnohem výraznějšími šperky jako jsou náhrdelníky nebo prsteny. Fakt, že u žen s dlouhými vlasy často přítomnost náušnic nezaznamenáme, nehraje roli. Vždyť první zmínky o této ozdobě uší pochází již z roku 3000 př. n. l. a od nepaměti byly ukazatelem sociálního statusu. Časem sice ustoupily do pozadí, ovšem dnes se opět těší obrovské popularitě a neměly by chybět žádné ženě. Vraťme se však k samotnému výběru. Dámy sice nedají dopustit na diamantové šperky z nejdražších kovů, ovšem s poloprázdnou kapsou jim je můžete věnovat leda na obrázku. Naštěstí existují „náhražky“ v podobě stříbrných náušnic se zirkony, které jsou velmi levné a na první pohled k nerozeznání od dražších šperků. V kurzu jsou také stříbrné náušnice s blyštivými krystaly Swarovski elements, které působí vskutku luxusním dojmem i navzdory nízké ceně.

Šperky

Samotný výběr náušnic bychom měli podřídit účesu nositelky. Pro ženy s dlouhými vlasy jsou praktičtější dlouhé nebo alespoň visací náušnice, při čemž pro dámy s kratším střihem můžeme vybírat i takzvané „pecky“ nebo menší kruhy. Vybrat náušnice pro pány je oproti tomu jednoduché. Nemusíme brát ohled na délku účesu a výrobci se navíc orientují jen na několik málo typů náušnic, které jsou vesměs univerzální.