Nejčastější problémy se sousedy a jak je řešit

Nejčastější problémy se sousedy a jak je řešit

Sousedské hádky vám dokážou znepříjemnit bydlení. Vycházení se sousedy však někdy není nic lehkého. Podívejte se na nejčastější problémy a jejich řešení. Hlavně si vždy snažte zachovat klidnou hlavu a vše řešit domluvou nebo smírem.

1) Hádky o prostory kolem domu

Málokdo by se chtěl hádat a řešit neustálé neshody se sousedy. V ideálním případě se s nimi snažte vycházet co nejlépe a uvidíte, že se vám bude mnohem lépe bydlet. Často je však těžké se sousedy vyjít, například když řešíte spor ohledně prostor okolo svého domu. Může se jednat o rozdělení pozemku, například wpc plotem. Pokud si už na začátku určíte, kde přesně je váš pozemek a co už patří sousedovi, vyhnete se neshodám v budoucnu. V některých případech můžete řešit nepříjemnosti s parkováním a problém, že vám sousedé parkují před domem nebo na vašem pozemku. Tuto situaci vyřešíte tím, že si rozumně promluvíte, případně budou mít obě strany garáž a parkovací místo přímo na svém pozemku.

2) Hluk a rušení klidu

Nepříjemným problémem, který vás může potkat, ať už máte vlastní dům nebo byt, je hluk od sousedů. V takovém případě vám nezbývá nic jiného než si opět se sousedy rozumně promluvit. Říct mu, jak se věci mají, že máte malé dítě, které potřebuje spát nebo spíte například po noční a podobně. Pokud je soused rozumný a sám ví, že klid a ticho potřebuje někdy opravdu každý, tak se domluvíte. Pokud ne, budete muset celou věc řešit s úřady, případně s městskou policií. Některé sousedské spory se dostanou dokonce až k soudu.

3) Odpadky a neuklizené okolí

Mnohé spory se týkají odpadků a neuklizeného okolí. Málokdo chce bydlet vedle sousedů, kteří jsou například sběratelé a mají na svém pozemku spoustu starých a někdy i nebezpečných věcích. V takovém případě vám pomůže vysoký plot, případně si otočit terasu a zahradní posezení na druhou stranu tam, kde na sousedy neuvidíte. Pro rychlou stavbu plotu si vyberte dřevoplast a o plot z tohoto materiálu se nemusíte téměř vůbec starat. Stejně tak je dobré použít wpc podlahu na terasu.

4) Boje a hádky kvůli závisti

Některé sousedské hádky a spory nastanou z důvodu závistí. Mnohokrát už se stalo, že sousedé si navzájem záviděli dům, auto nebo třeba i manželku. V takovém případě pak hledali zbytečné problémy a volali policii nebo podávali stížnosti na úřad kvůli všemu. Vždy je dobré všechny spory a hádky řešit domluvou a smírem. Zkuste se na celou věc podívat s odstupem a najděte společné řešení tak, abyste si mohli užívat své vlastní bydlení v klidu.

Publikováno: 01. 07. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam