Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Móda

Nejdražší hodinky světa? Patek Philippe stojí téměř tři čtvrtě miliardy

Luxusní hodinky vždy byly prestižní záležitost. Jedinečný kousek Patek Philippe Grandmaster Chime Ref. 6300A však nepasují do žádné kategorie – vytvořily totiž vlastní. V roce 2019 byly v rámci tradiční charitativní akce Only Watch vydraženy za neuvěřitelných 31 milionů švýcarských franků, což je při současném kurzu částka kolem tři čtvrtě miliardy korun. Proč jsou tak tak unikátní?

Než se uskutečnila zmíněná aukce, byly držitelem rekordu náramkové hodinky značky Rolex. Konkrétně model Daytona, které vlastnil legendární Paul Newman. V roce 2017 se v aukční síni Phillips vydražili za úctyhodných 17,7 milionu dolarů. Absolutní prvenství ze všech hodinek, tedy nejen v rámci kategorie náramkových, do té doby patřilo kapesním hodinkám Patek Philippe Hendy Graves Jr. Supercomplication. Artefakt z roku 1920 se v roce 20014 vydražil v síni Sotheby’s za 24 milion dolarů.

Vraťme se však k modelu Grandmaster Chime reference 6300A-010. Kousek byl zhotoven speciálně pro aukci Only Watch a jako jediný ze série z nerezové oceli pokryté 18karátovým růžovým zlatem. Mají dva ciferníky, jsou oboustranné a uvnitř se skrývají čtyři pérovníky, jež mají na starost dvacet tzv. komplikací (jedná se o další funkce nad rámec té základní – měření času). S celkovým počtem 1 366 dílů jde o nejpreciznější hodinky značky Patek Philippe.

Zajímá vás, co pánské hodinky v hodnotě stovek milionů umí? Každou uplynulou čtvrthodinu i hodinu oznamují zvukovým signálem, jsou vybaveny věčným kalendářem, indikátorem pro rozlišení dne a noci a v neposlední řadě mají minutovou repetici. Nechybí budík oznamující čas reprodukcí minutové repetice – nic takového doposud žádné jiné hodinky nepředvedly.

Za zmínku stojí také sofistikovaný mechanismus pro ochranu proti poškození způsobenému nesprávnou manipulací. Když hodinky zaznamenají nestandardní situaci, aktivují se speciální izolátory a zablokují některé mechanismy či funkce.

Dostali jste zálusk na luxusní hodinky, ale neradi byste naletěli podvodníkům? Zaručeně originální pánské a dámské hodinky najdete v e-shopu hodinky-beny.cz. Nejdražší hodinky světa sice v nabídce nejsou, ale i tak je z čeho vybírat. Vaší touhu po neobyčejném doplňku zaručeně uspokojí i řádově levnější kousky. S cenovkami v desítkách až stovkách tisíc korun rozhodně nepatří mezi obyčejné zboží.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.