Outdooroví nadšenci, zbystřete! Víme, kde se opravdu dobře obléknete!

Outdooroví nadšenci, zbystřete! Víme, kde se opravdu dobře obléknete!

Léto ještě zdaleka nekončí. Pořád máme dostatek času vyrazit pod stan nebo vysokohorskou túru. Samozřejmě dobře oblečeni! Při pobytu v přírodě v první řadě nesmíte prochladnout, profouknout, ani se navlhnout. Setrváte-li jinými slovy v suchu a teple, budete v bezpečí. Pokud vás tedy nepřekvapí divá zvěř a extrémně nevlídné počasí, jehož následky neodvrátí ani to nejkvalitnější outdoorové oblečení. Ale nemalujme čerta na zeď a pojďme se na pobyt v přírodě dobře připravit.

Udržujte svou ideální teplotu

Sucho a teplo, to je stav, kterého při svých toulkách přírodou chcete dosáhnout. A samozřejmě si ho udržet. Zkrátka se dobře obléknout, což nemusí být tak automatické, jak se na první pohled může zdát.

Umíte se dobře obléknout?

Oblečení, a to outdoorové nevyjímaje, primárně vybíráme podle ročního období. Jinak se oblékáme do tepla a jinak do zimy. Jinak do pobytu v nížinách a jinak při extrémní vysokohorské turistice a kempování ve vysokých nadmořských výškách, v nichž i v létě může být pěkná zima.

Vybíráme outdoorové kalhoty

Základem jsou kvalitní outdoorové kalhoty, tedy prodyšné a odolné jak proti vodě, tak i větru. Praktické jsou však i impregnované modely, s nimiž se setkáte například v portfoliu věhlasné švédské značky Fjällräven, která pro impregnaci svých modelů používá ekologicky nezávadnou impregnaci Greenland Wax. Ta nepropustí jedinou kapku vody.

Kvalitní outdoorové bundy z udržitelných materiálů

V nabídce však najdete i velmi kvalitní outdoorové bundy z těch nejkvalitnějších a zároveň nejlépe udržitelných materiálů. Švédové jsou známí ochránci přírody, což se samozřejmě projevuje i na oblečení, které nosí. Ve vaší výbavě by však nemělo chybět ani kvalitní funkční prádlo, teplé ponožky a v zimě čepice a rukavice. Máte vše? Pak vaše dobrodružství může začít!

Publikováno: 19. 08. 2020

Kategorie: Móda

Autor: Adam