Pořiďte si luxusní lůžkoviny. Ke zdravému životnímu stylu patří dobře se vyspat

Pořiďte si luxusní lůžkoviny. Ke zdravému životnímu stylu patří dobře se vyspat

Nedostatek spánku či nekvalitní spánek má negativní vliv na naše zdraví i na náš vzhled. Jestliže se v noci prostřednictvím správného a dostatečně dlouhého spánku „nenabijeme“, ihned se to projeví na našich kognitivních i metabolických funkcích. Nevyspání je okamžitě rozpoznatelné na našem chování, paměti, schopnosti se soustředit i odolávat stresovým situacím.

Připravené prostředí v ložnici zlepšuje spánek

Nezanedbávejte ložnici. Nestačí investovat jenom do reklamou vychvalované matrace, která nám nakonec i tak nemusí vyhovovat. Při jejím výběru je třeba zejména dobře zvažovat své preference. Soustředit se však musíme i na výběr lůžkovin. I jejich nesprávná volba umí proměnit náš spánek na utrpení. Vzpomeňte si na pohádku o princezně na hrášku a ustelte si raději lépe.

Jak si vybrat luxusní lůžkoviny?

Luxusní lůžkoviny si nejspíš každý z nás představuje jinak. Někomu nevadí moderní materiály a oceňujeme jejich funkčnost a design. Jiní jsme zcela zásadně pouze pro přírodní lůžkoviny. Pro někoho znamená luxus tepelný komfort, pro jiné zas lehkost, další potřebuje prodloužené velikosti. Luxus tedy není o nadnesené ceně, ale o komfortu, který v lůžkovinách hledáme. Nabídka luxusních lůžkovin proto musí být široká, aby splnila i námi hledané parametry. TIP: Kvalitní luxusní lůžkoviny nabízí e-shop Luxusniluzkoviny.cz.

Luxusní přikrývky musí nabídnou skvělé termoregulační vlastnosti

Ideální je přikrývka, kterou můžeme používat celoročně. Pokud nespíme při extrémních teplotách, v létě nemáme v ložnici příliš horko a v zimě zas velkou zimu, možné to je. Existují materiály, které nabízí skutečně unikátní termoregulační vlastnosti. Předně je to peří. Nezačněte se mu hned bránit, protože jej pokládáte za alergen. Není tomu tak. I když se mu to přisuzovalo, žádná studie to nakonec nepotvrdila. Luxusní přikrývky z husího a prachového peří patří mezi to nejkvalitnější, co si lze pořídit. Pokud však máte staré péřové přikrývky, nemusí vám nabídnout stejný komfort jako ty moderní. Z mnoha důvodů. Peří se dnes zpracovává modernějšími technologiemi než dříve. Péřové přikrývky se dají prát v běžné bubnové pračce a nepoškodí je ani sušení v bubnové sušičce. Dříve to nebylo možné a peří se muselo čistit v čistírně. Dokonce jej bylo nutné vyndat ze samotné přikrývky a po vyčištění muselo být opět naplněno a zašito. I proto mnozí z nás kdysi rádi od péřových přikrývek odcházeli. Dnes se péřové přikrývky perou doma v prostředcích bez odmašťovacích enzymů, abychom peří nepřipravili o jeho termoregulační vlastnosti. Přikrývky jsou navíc propracované a prošívané, takže peří drží v jednotlivých komorách a nehromadí se jen v jedné části přikrývky. Roztoči a alergeny se v peří nedrží a alergie na peří z přikrývek je podle odborníků pouze nepotvrzený mýtus.

Nezavrhujte ani duté vlákno, pouze k němu přidejte špetku přírody

Luxusní přikrývky však mohou být i z polyesteru. Pro mnohé z nás je duté vlákno nepřekonatelné svojí lehkostí, hebkostí, termoregulačními vlastnostmi i jednoduchostí údržby. Zajímavou možností jsou přikrývky z dutého vlákna obsahující 3 % aloe vera.Tato unikátní rostlina nachází uplatnění nejen v kosmetice či ve fytofarmakach. I přikrývkám umí předat své antibakteriální vlastnosti.Přikrývky z dutého vlákna s přídavkem aloe vera hubí patogeny – roztoče, bakterie i viry. Nabízí nám proto zdravější spánek.

Nezapomeňte ani na povlečení

Povlečení se hodí mít k dispozici z hřejivých zimních materiálu, jako je mikrovlákno, ale též z chladivých, kde je jednoznačným favoritem hladká bavlna. Luxusní povlečení vyniká kvalitou materiálu, jeho odolností, samozřejmě též designem. Dnes je často za luxus považováno francouzské povlečení. Jeho velikosti však musíte nejdříve uzpůsobit vaše lůžkoviny obecně.

Publikováno: 10. 01. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam