Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Investiční zlato

Investujte chytře. Zhodnoťte své peníze nákupem zlatých mincí a slitků

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Technika

Víte, jaké školní zvonění se dnes rozléhá školními chodbami?

Charakteristické „crrrrrr“ si ze svých školních let pamatují snad všichni. Tedy minimálně ti, kteří již jsou ze školy nějaká ta léta venku. Dnešní děti ho kolikrát už ani neznají, protože začátek a konec hodiny je jim oznamován jinak. Nepříjemné drnčení školního zvonku totiž nahrazují školní rozhlasy, které jsou schopné přehrávat různé melodie.

Písničkami z pohádek, příjemnými melodiemi a o Vánocích třeba písničkou Rolničky, rolničky. Přesně tak se dnes v moderních školách oznamuje začátek či konec vyučování. Své by o tom mohla vyprávět firma EL-MIK, která zařizuje a implementuje školní zvonění do školpo celé republice.

Školní zvonění se instaluje jako součást ozvučení

Firma EL-MIK se nezabývá pouze školním zvoněním, ale také ozvučením. Již od roku 1994 montuje obecní rozhlasy a ozvučení do sportovních hal a různých dalších prostor. Mezi zákazníky patří také celá řada základních i středních škol, které potřebují realizovat systém ozvučení.

Společnost EL-MIK školám dodává celé systémy ozvučení. Jejich součástí je rozhlasová ústředna s CD přehrávačem, zvonění a také hodiny. Samozřejmě instalují rovněž reproduktory a rozhlasové vedení.

Ústředna řídí nejen zvonění, ale i čas po celé škole

Ústředna melodického zvonění má na starost pravidelné zapínání školního rozhlasu a odvysílání vybrané zprávy – tohle tedy dnes nahrazuje řinčení klasického zvonku. Ústředna odvysílá libovolný zvuk, ať už jde o mluvené slovo či melodii. EL-MIK školám dokonce dodává SD kartu s připravenými profily pro školní zvonění. Konzervativnější školy z reproduktorů pouštějí zvuk klasického zvonku, celá řada jich ale využívá příjemnější melodie.

Ústředna zajišťuje rovněž synchronizaci hodin po celé škole, ať už si škola vybere analogové, či digitální hodiny. Naprogramované údaje jsou navíc nezávislé na napájení, vnitřní chod času dokáže běžet bez napájení minimálně týden.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *