Jídlo

Lisování oleje za studena

Průměrná délka života je mnohem vyšší než v minulosti, ale naše tělo paradoxně dostává zabrat jako nikdy předtím. Na náš organismus neblaze působí všudypřítomné volné radikály,znečištěné životní prostředí a spoustu dalších faktorů. Chceme-li se udržet v kondici, nezbude nám, než přijímat zvýšené množství bioaktivních látek. Ty jsou přítomny v rostlinách a můžeme je získat z olejů, které se lisují za studena. Jde o velmi šetrný proces, který se obejde bez vysokých teplot a rafinací, které bioaktivní látky znehodnocují.

Olej lisovali za studena už naši předkové

Za studena lisované oleje patří mezi nejkomplexnější doplňky stravy a napomáhají k lepší imunitě a lepšímu fungování organismu. Obsahují důležité stopové prvky a celou řadu unikátních látek, které nikde jinde nenajdeme. O tom, že je lisování za studena mnohem lepší než klasická výroba oleje, věděli již naši předkové, kteří tuto poměrně jednoduchou metodu hojně využívali. Zdravý olej si můžeme dopřát i dnes, třeba v podobě některého z produktů od společnosti Bohemia Olej. Ta během výroby nevyužívá žádnou chemii a látky, které zvyšují výlisnost a zpracovává pouze kvalitní české suroviny. Konzumace těchto produktů by proto měla být součástí každodenního jídelníčku.

Využívejte blahodárných účinků olejů i vy

Bohemia Olej vyrábí pestré spektrum produktů, mezi kterými nechybí slunečnicový, makový, arašídový, hroznový, konopný či lněný olej. Nechybí ani olej z vlašských ořechů a lískových oříšků. Každý z nich má odlišnou charakteristiku a jiné účinky a chcete-li využít jejich potenciál naplno, měli byste jednotlivé druhy olejů vhodně kombinovat. Zajímavé informace o každém z nich si můžete přečíst přímo na webových stránkách bohemiaolej.cz.