Vzdělání

Sehnat učebnice může, ale NEMUSÍ být problém

Nástup na střední školu bývá pro studenty obrovskou změnou. Nové prostředí, noví učitelé, noví spolužáci a hlavně mnohem více učiva, než jak tomu bylo na „základce“. Počáteční nejistota se však dá poměrně rychle zdolat – ze spolužáků se stanou kamarádi a s přimhouřeným okem se dá vyjít i s tím nejnepříjemnějším učitelem. Jeden problém však přetrvá po celou dobu studia – učivo, respektive učebnice. Doby, kdy je studenti fasovali zdarma, jsou ty tam a dnes jim nezbývá, než si je koupit z svého. Spíše než s financováním, však mají žáci problém učebnice sehnat. A právě proto jsme pro vás připravili pár tipů, díky kterým se vám nikdy nestane, že se nebudete mít z čeho učit 🙂

Nebojte se zeptat

Nejlevnější učebnice pro střední školu lze získat nákupem od spolužáků z vyšších ročníků. Ti se na konci, ale i v průběhu roku starých knížek zbavují a nabízí je za mnohem nižší cenu, než za jakou je pořídili. Budete-li mít štěstí, natrefíte na učebnice, které jsou téměř nepoužité (většinou je prodávají žáci s horším prospěchem :-)). V opačném případě byste měli zvážit, zda se vám nevyplatí nákup zbrusu nových učebnic. Kniha, jejíž vazba drží jen silou vůle (takzvaný „salát“) a v níž jsou vyplněna všechna praktická cvičení, vám totiž dlouho nevydrží a navíc vám v učení příliš nepomůže. Otázkou však je, kam se pro nové učebnice vydat. Není tajemstvím, že sehnat učební materiály je leckdy pěkný oříšek.

Učebnice si lze objednat z pohodlí domova

Pokud regály vašeho oblíbeného knihkupectví zejí prázdnotou, a navíc se vedoucí nemá k tomu, aby je objednal, obraťte se na internetový obchod ucebnicemapy.cz. Ten nabízí široký sortiment učebnic pro gymnázium, základní, střední i vysokou školu, mapy a další učební pomůcky a vše odesílá je do 24 hodin. Objednáte-li si učebnice hromadně se spolužáky, dostanete množstevní slevu 5% (při objednávce nad 10 000 Kč). Za nákup, jehož hodnota převýší 2 500 Kč navíc neplatíte poštovné. Není co řešit, s ucebnicemapy.cz se vám nikdy nestane, že se nebudete mít z čeho učit!