Zákonná školení BOZP a PO vyřešíte online

Zákonná školení BOZP a PO vyřešíte online

Školení BOZP a PO jsou pro většinu firem nutná a nepříjemná povinnost. Dnes už však není nutné nahnat celou firmu do jedné místnosti a dohodnout školitele. Všechno jde vyřešit online a způsobem, který bude zaměstnance bavit daleko více než jen nečinně sedět a poslouchat. Každý zaměstnavatel má povinnost vyhledávat nebezpečí, hledat jejich příčiny a hodnotit rizika. Jeho úkolem je možná nebezpečí odstranit, a pokud to není možné, aspoň snížit riziko. Jedním ze způsobů snížení rizik je samozřejmě prevence neboli školení BOZP a PO.

Kdy je nutné zajistit školení BOZP?

Školení BOZP musí zaměstnavatel zajistit všem zaměstnancům, a to:
  • při nástupu do práce,
  • v pravidelné periodě (cca 1× za 2 roky, doba není právně stanovená),
  • při každé změně pracovních podmínek (nová pracovní pozice, nová technologie atd.).
Povinnost absolvovat školení se vztahuje i na dočasné zaměstnance. V některých oblastech (elektrotechnika, sklady pracující se zdvihacími zařízeními, řidiči) je nutné zajistit i další školení zaměstnanců. Kde? Jak? Za kolik? Díky společnosti PREVENT už nějakou dobu úplně jednoduše, online a levně.

Online vzdělávání je trendem, tak proč ne i v práci?

Poslední rok nám ukázal, že vzdělávání online může fungovat a v mnoha ohledech je dokonce lepší. Člověk se do studia pustí, kdy má čas, postupuje vlastním tempem a více času věnuje tomu, co ho skutečně zajímá. Proč by se stejný princip nedal uplatnit také u povinného školení BOZP a PO? Českou jedničkou pro školení BOZP a PO online je systém INSTRUCTOR od společnosti PREVENT. Vzdělávací platforma LMS INSTRUCTOR je neustále aktualizovaná, takže splňuje zákonné požadavky a obsahuje aktuální informace. Umožňuje přidat do kurzů také vlastní podmínky a informace, dá se přizpůsobit na míru konkrétní firmě. Platforma zvládá vydávat elektronické certifikáty, dokáže hlídat termíny školení a poskytovat reporty.

Online školení si chválí i zaměstnanci

Online školení na platformě INSTRUCTOR jsou srozumitelná, propracovaná nejen didakticky, ale i graficky. Výklad je praktický a doplněný o řadu příkladů. Celý kurz je interaktivní, není to tak, že by zaměstnanec jen seděl, četl informace a na konci udělal test. Informace jsou podány zajímavou formou, aby skutečně uvázly v paměti. A proč chtít školení BOZP a PO online i ve vaší firmě? Velkou výhodou je absolvovat ho odkudkoliv – z kanceláře, nebo z domova na home office. Lákadlem je také efektivita kurzu, zaměstnanci potvrzují, že si z nich odnáší skutečné znalosti. Neposlední výhodou je příznivá cena. Platí se roční částka, která je závislá na počtu zaměstnanců. Čím větší firma, tím nižší cena za jednoho uživatele. Vzdělávací platforma INSTRUCTOR od firmy PREVENT obsahuje řadu školení, nejen BOZP a PO. Školit lze první pomoc, GDPR, ergonomii, informační a kybernetickou bezpečnost i mnoho dalšího.

Publikováno: 03. 04. 2021

Kategorie: Práce

Autor: Adam