Jídlo

Jack Daniel’s Tennessee Honey: Vychnutejte si whiskey s příchutí medu

Pokud si s oblibou dáte něco ostřejšího a zároveň nepohrdnete kvalitní whiskey, pak vám nemusíme značku Jack Daniels Tennessee whiskey sáhodlouze představovat. Ostatně jde o 18. nejprodávanější americkou whiskey na světě a o zakladateli se traduje celá řada zajímavých příběhů. Jack Daniel (vlastním jménem Jasper Newton Daniel) svůj lihovar v Lynchburgu registroval již v 16 letech, a to jako vůbec první. Dnes si palírna drží statut nejstarší registrované v USA a byla zařazena mezi národní památky.

Ale protože nejsem na hodině historie, zaměřme se na whiskey jako takovou. Nejmladším přírůstkem do rodiny je alkoholický nápoj Jack Daniel’s Tennessee Honey s 35 % obsahem alkoholu. Jak je patrné již ze samotného názvu, likér se vyrábí z medu – pravého včelího, který pochází z oblasti Tennessee. Díky této přísadě alkohol působivou zlatavou barvu, ale také jemnou chuť. Vzájemné spojení klasické a netradiční chuti je vůbec vydařené – příznivci této značky považují nového Jacka za příjemné překvapení.

https://youtu.be/reQcLB0c_bk

Jack Daniel’s Tennessee Honey nabízí sladkou, lahodnou a plnou chuť. Dominuje jemný nádech melasy, čokolády a pralinek. Chcete-li si likér vychutnat se vším všudy, podávejte ho namražený na -18 stupňů.

Kde Jacka seženete levně?

Medový Jack vás potěší nejen chutí, ale také příznivou cenou. Například v oblíbeném internetovém obchodě alkohol.cz seženete 0,7 l lahev Jack Daniels Honey za 445 Kč.

Na závěr jsme si nechali tip na letní osvěžení. Nechcete-li Jacka pít samostatně, umíchejte si osvěžující drinky. Za zmínku stojí „Honey Punch“:

  • 4cl Jack Daniel‘ s Tennessee Honey
  • 4cl Limonáda  (Sour mix)
  • 4cl Jablečný džus
  • 4cl Brusinkový džus

Příprava je snadná – vysokou sklenici naplníte ledem, nalijete do ní Jacka Danielse, přidáte ostatní ingredience a navrch koktejlové třešně jako ozdobu. Nechte si chutnat!

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *