Čeká vás malování? Víme, co si na to obléct!

Chystáte se doma malovat a tentokrát to chcete zvládnout sami? Přestože jste zruční a pečliví, nezapomínejte na správný pracovní oděv, který vám zajistí bezpečnost práce na prvním místě. S našimi tipy budete připraveni na malování interiéru jako profesionál!

Pracovní oděv

Pracovní oděv má za úkol chránit vás před zraněním a poskytovat vám komfort při práci. Ideální volbou je pracovní kombinéza, která vás ochrání od skvrn od malířské barvy. Alternativně můžete zvolit triko a montérky, které také splní svůj účel. Pro snadnější úklid a ušetření času můžete sáhnout po jednorázovém obleku.

Ochrana hlavy a očí

Zamezte případným stříkancům malířské barvy v oku a na obličeji tím, že nasadíte ochranné brýle. Můžete si také vzít čepici, šátek nebo kapuci, aby byla vaše hlava plně krytá.

Pracovní obuv

Zapomeňte na domácí pantofle! Vyberte si pevné boty, které zajistí pevný úchop na žebříku a zabrání úrazům, pokud byste náhodou uklouzli na kluzké podlaze.

Rukavice

Rukavice vás ochrání před nežádoucími skvrnami od malířské barvy a umožní vám pohodlný úchop nástrojů. Vyberte si rukavice ze slabšího materiálu, aby neomezily váš úchop.

Respirátor

Při malování interiéru s běžnými malířskými barvami není respirátor obvykle nutností. Pokud však budete odstraňovat staré nátěry nebo použijete chemikálie, je lepší mít respirátor na ochranu dýchacích cest.

Seznam potřebných věcí

Předem si sepisujte seznam všech potřebných věcí, které budete na malování interiéru potřebovat. Patří sem malířské barvy pro základní a finální nátěr, houba pro omývání stěn, tmel či sádra a špachtle pro opravy, karton na podlahy, krycí igelity na nábytek, papírová lepicí páska, malířské štětce, válečky, kbelík na barvu a stírací mřížka, malířské štafle a potřeby pro finální úklid.

Tip: Při kladení ochrany na podlahu volte raději kartonový papír než igelity, které mohou klouzat a potrhat se.

Budete-li dodržovat tyto základní rady a připravíte si veškeré potřebné vybavení dopředu, váš malířský zážitek bude mnohem pohodlnější a bezpečnější. Ať už se pustíte do malování celého bytu, nebo jen jedné místnosti, správný pracovní oděv a vybavení jsou klíčové pro úspěch vašeho projektu. A především, nezapomeňte si po práci udělat zaslouženou odměnu a odpočinout si v čistém a útulném nově vymalovaném prostoru.

Publikováno: 28. 07. 2023

Kategorie: Móda

Autor: Lenka Mrázková